Zastosowanie, wykonanie i wybór węży hydraulicznych

Bezawaryjna praca układu hydraulicznego to odpowiednia, a przede wszystkim bezpieczna praca. Do tego potrzebnych jest kilka elementów, z czego jednym z najważniejszych jest wąż hydrauliczny. Węże hydrauliczne oraz węże przemysłowe to elementy, które stosowane są w najróżniejszych gałęziach przemysłu.

Odpowiadają przede wszystkim za przepływ płynów, takich jak olej, pod odpowiednim ciśnieniem. Na rynku można znaleźć głównie dwa rodzaje węży - z jednym lub dwoma oplotami stalowymi. Dzięki niskiej liczbie oplotów gwarantowana jest wysoka jakość produktu. Węże wybierane są w zależności od zastosowania. Najbardziej popularne są węże strażackie, węże do chłodnictwa i przemysłu chemicznego oraz pozwalające na przepływ olejów mineralnych. Na rynku można znaleźć również węże przeznaczone do przepływu powietrza lub trocin. Znajdują one swoje zastosowanie w kilku dziedzinach życia. Przede wszystkim są to przemysł, motoryzacja, rolnictwo, budownictwo, a także transport morski czy też lotniczy. Każdy z węży, niezależnie od tego czy jest to wąż hydrauliczny czy przemysłowy, musi być mocny i wytrzymały na różnego rodzaju czynniki. Dobrze wykonane węże z kauczuku syntetycznego lub czarnej gumy pozwalają na swobodny przepływ substancji. Są odporne na działanie niekorzystnie niskiej lub wysokiej temperatury, dzięki czemu zapewniają bardzo długą i niezwykle wydajną pracę w tak trudnych warunkach. Dzięki wysokiej jakości wykonania wspomagają działanie układu hamulcowego oraz hydraulicznego. Wybór odpowiedniego węża hydraulicznego czy przemysłowego nie jest łatwy, jednak podane na powierzchni informacje mogą na niego wpłynąć. Są to: średnica, dopuszczalne ciśnienie, rodzaj normy oraz data produkcji. To nimi powinno kierować się przy wyborze najlepszego węża do danego zastosowania.

Ponadto, często można znaleźć gotowe informacje na temat tego, w jakiej temperaturze mogą być używane węże i do jakiego zastosowania są głównie polecane. Wraz z tym znajduje się również opis warstwy zewnętrznej i wewnętrznej węża. Również w niektórych sytuacjach ważne może być wykonywanie określonego ruchu. W wypadku zastosowania węży do cieczy chłodzącej lub grzewczej to ten specyficzny czynnik będzie miał największe znaczenie. Jeśli jednak wybór węża stanowi problem i nie jest się do końca pewnym, który z dostępnych w ofercie będzie najlepszy do danego zastosowania, lepiej będzie skorzystać z porady fachowca. W ten sposób można mieć pewność, że wąż będzie prawidłowo dobrany, a w dodatku wystarczy na wiele lat użytkowania.

© 2017 K&H Jarosław Hulisz. All Rights Reserved. Hosted By: BZI.pl